• BIST 100

  11172,80%0,15
 • DOLAR

  32,89% -0,44
 • EURO

  35,84% -0,26
 • GRAM ALTIN

  2532,24% -0,72
 • Ç. ALTIN

  4116,11% -0,70

Yeni müfredat milli ve manevi değerlerimize uygun olmalı

Eğitimciler ve bilim adamları yeni müfredatın milli ve manevi değerlerimize uygun neslimizi yetiştirebileceğimiz içerikte olması gerektiğini vurguladı.

EGITIM 19.04.2024 00:27:00 0
Yeni müfredat milli ve manevi değerlerimize uygun olmalı

Milli Eğitim bakanlığı yeni müfredat çalışmalarını duyurduktan sonra büyük beklenti oluşturdu. Yüzyıla aşkın bir süredir Batıyı referans alan müfredatlarla ne nesil yetiştirebildik, ne medeniyetimizi tam anlamıyla inşa edebildik.

Habervakti.com olarak röportaj yaptığımız eğitimciler yeni müfredatla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundular.

 

 

Eğitimci Yazar Ali Erkan Kavaklı "Halkın seçtiği insanlar 22 senedir iktidarda. MEB Ders Programı Hazırlama Komisyonunda Fulbrigth bursuyla eğitim görmüş seküleristlerin dediği oluyor," açıklamasında bulundu. 

Kavaklı, "1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu, eğitimin demokratik olduğunu yazar; milli, manevi değerlere bağlı nesiller yetiştirmeyi öngörür. Ders Kitapları Hazırlama Komisyonu, materyalist dünya görüşüne uygun kitaplar kaleme alıyor. Milletimiz evlatlarının ateist, deist, Batı hayranı olmasından şikâyet ediyor, dedi.

Ders kitaplarının ateizmi telkin ettiğini dile getiren Kavaklı, "MEB’in ders kitapları ateizmi telkin ediyor. Mevcut fen kitaplarını dikkatle okuyan proteinlerin, DNA’nın, moleküllerin ve diğer varlıkların Allah yerine konduğunu görür. 

 

Eğitimci Yazar Ali Erkan Kavaklı'nın dile getirdiği tespitler;

Örnek vereyim;

“Ampul, fener, florasan, el lambasını insanlar yapar; Güneş, yıldızlar, şimşek, ateş böceği kendiliğinden olur.” (Fen bilimleri, s.129)
“Canlılar kendiliğinden doğada bulunur.” (s.162)
“Cansız varlıkların bazıları doğada kendiliğinden bulunur.” ( s.194)
“Hal değişimine verilebilecek en temel örnek doğada kendiliğinden gerçekleşen su döngüsüdür.” (Fizik 9. Sınıf, s.227)
“Proteinlere vücudu idare eden makineler diyebiliriz. Yürümek, görmek, işitmek, kalp atışı, sindirim, solunum, atıkların uzaklaştırılması gibi bütün etkinliklerden onlar sorumludur.” 

“Proteinlerin yapısında azot, karbon, hidrojen, oksijen bulunur. Üretilecek bir proteinin yapısında kaç tane amino asit bulunacağına, hangi amino asit çeşitlerinin hangi sıra ile dizileceğini DNA şifresi belirler.” (Biyoloji 9, s.46)

 

Akılsız varlıkları yaratıcı yerine koyan müfredat ve kitapların neslimizi kaybetmemize yok açtığını söyleyen Ali Erkan Kavaklı, "Akılsız, bilinçsiz varlıkları Tanrı yerine kor; bilgiyi ateist bakış açısıyla anlatılırsanız evlatlarımız ateist olur, deist olur, nesiller elimizden kayıp gider, intiharlar artar. 
İnancımıza ve medeniyet değerlerimize yabancı hatta düşman gençler yetişir. Medeniyet değerlerimize uygun ders kitabı yazdırmamız, En Sevilen Öğretmen Hz. Muhammed’i (sav) örnek alan öğretmenler yetiştirmemiz lazım," dedi.

Eğitimde iktidar olmadığımızı söyleyen Kavaklı, "Seçtiklerimiz eğitimde ne zaman iktidar olacak? Eğitimde Fulbrigth Komisyonu iktidarına kim son verecek? Prof. Yusuf Tekin’den inanç ve medeniyet değerlerimize uygun ders kitapları yazdırmasını bekliyorum" açıklamasında bulundu.
...........

Eğitimci Yazar ve Psikoloji Bilimi Uzmanı Adnan Kalkan ise "Tanzimat döneminden başlayıp Cumhuriyet döneminde hız kazanan eğitimde Batı sekülerizmi, evrim görüşü, din karşıtı müfredat, günümüze kadar devam ede gelmiştir. Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin yaptığı açıklamada yerli, milli ve manevi değerlerimizi bünyesinde barındıran, kendi müfredatımızı yazacaklarını söylemişti. Böylece toplumda ciddi bir beklenti ve ümit oluşturdu. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu söylemler doğrultusunda açıklamalar yapması sonucunda toplumda beklenti daha da arttı " dedi.

Seküler ve evrimcilerin milli ve manevi değerlerimizi referans alan müfredat çalışmalarına karşı baskı oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Kalkan, "Seküler ve evrimci kesim milli ve manevi değerleri içeren müfredata müsaade etmeyeceklerini, evrim ve seküler içerikli müfredatın devam etmesi gerektiği baskısını oluşturmuş ve sürekli algı yönetimi ile Manevi değerlerin müfredata girmesini engellemeye çalışmaktadır. Kalkan toplumsal beklentiye dikkat çekerek "Toplumda bu kadar büyük beklenti oluşmuşken, Sayın Bakan ve ekibi asla bu baskılara boyun eğmemeli. Eğitimin bu kadar çıkmaza girmesi söz konusu iken, yerli, milli ve manevi değerleri barındıran bir müfredat, nesli ihya medeniyeti inşa etmek için olmazsa olmaz önemdedir " dedi.
 
Son olarak "Bu seküler ve evrimci kesimin bir uzantısı da müfredatı yapan komisyonlarda kendini göstermekte" olduğunu söyleyen Kalkan, "Bu komisyondaki milli ve manevi değerlere karşı olan kesimi oraya kim, hangi kriterlere göre ve nasıl seçti? Bunlar Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Milli Eğitim Bakanının söylemlerine karşı çıkacak kadar kimden cesaret alıyor ve sırtını kime dayıyorlar? Bunların da araştırılmasını talep ediyoruz." dedi.

 

Kalkan, "Bu son çıkış ve eğer değerlerimiz içerikli bir müfredat yapmazsak, karanlık bir tünelde ilerlemeye ve medeniyeti gençlikle beraber kaybetmeye devam edeceğiz. Nitekim nesillerimiz yönünü batıya çevirmiş aşağılık kompleksi ile yetişmiş ve kendi toplumuna ve inancına yabancılaşmış durumdadır. Kendi inancına ve toplumuna yabancılaşan bir nesil ile hangi medeniyeti inşa edeceğiz ve hatta hangi medeniyeti koruyabileceğiz? Asıl beka meselesi müfredattır" dedi.

Habervakti.com'a roportaj veren Prof. Dr. Halim Ulaş ise bu müfredatı "Köprüden önce son çıkış" olarak niteledi.

Ulaş, "Bir süredir MEB, Yeni Türkiye Yüzyılı parolasıyla program güncelleme çalışmaları yapıyor. Aklı gözünde, sürekli aynı nakaratı tekrar eden malum güruh, süreçten rahatsız. Demek ki program içinde güzel öneri ve uygulamalar mevcut, bunu düşman oklarından anlıyoruz. Gel gör ki basına sızdığı kadar yeni programın, vaat edilen, Yeni Türkiye Yüzyılı hayalini gerçekleştirmekten epey uzak olduğu da apayrı bir gerçeklik durumu" dedi. 

Müfredat programı ile ilgili tespitlerde bulunan Ulaş, "Aşağıdaki gerekçelerle ölü doğma ihtimali yüksek, bu programın felsefesi ile ilgili birkaç tespitte bulunacağım, umarım ilgili ve yetkiler tarafından dikkate alınır ve köprüden önceki son çıkıştan çıkılır" açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Halim Ulaş'ın program felsefesi ile ilgili tespitleri şöyle;

1- Ülke olarak, ateş çemberi içinde bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu stratejik konumlanma, bir ayağı yerli milli bir ayağı evrensel bir duruşu da bir anlamda zorunlu kılıyor. Evrensel düzeyde, bilgi, teknoloji, sanayi hamlesine sahip olmalıyız. Ama bir o kadar bu teknolojiyi 15 temmuzda olduğu gibi kendi milletine değil, düşmana doğrultacak bir yerli ve milli karakter inşaası da zorunlu bir durum. Dünya vatandaşı mantığıyla bir program felsefesi inşaa ederseniz, programın zayıf karakter çıktıları, her türlü etki ve manipülasyona açık hale gelir, satın alınır, size düşman yapılır. Seküler, hümanist, dostunu düşmanını bilmeyen, batı felsefesine göre inşaa edilmiş, “Milletim nev-i beşerdir, vatanım ruy-i zemin” düşüncesi bize ait değildir, olamaz ve olmamalı. Ve biz çocuklarımızı bu mantıkla yetiştiremeyiz!

2- Yığınla, ezber-teorik bilgi dayatması yerine, programın beceri temelli bir felsefe ile ele alınması pozitif bir durumdur. Ancak programın özü itibariyle Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada eksenli STEM çağrışımlı mekanik bir yapısı var. Çünkü program geliştirme çalışmalarına katılanlar, milli ve evrensel arasında bir sentez yapmak yerine, akademik başarıyı esas alan bir modeli “tam ve eksiksiz” kabul edip bu bakış açısıyla program geliştirme gayreti içindeler. Konuyla ilgili yaptıkları bilimsel çalışmalar neticesinde, bu çalışmaların uzun vadede Türk toplumu üzerindeki, psikolojik, sosyolojik etkilerin ne olacağı bütüncül yaklaşımından uzak, kopyala/yapıştır yöntemiyle bir süreç inşaa etmeye çalışmışlar. Teori kulağa hoş gelebilir, ama uygulamada, özellikle uzun vadede nasıl bir toplum inşaa edileceği fikri/endişesi yoksa, kaş yaparken göz çıkarma ihtimali her zaman yüksektir. Özetle, batılı toplumlar için dikilmiş bir giysinin, kendilerine yakışsa da bizde eğreti duracağı aşikardır.

3. Programın, zenginleştirme ve farklılaştırma etkinlikleri öngörmesini olumlu bir yaklaşım olarak görüyoruz. Fakat incelediğimiz kadarıyla, bunun nasıl yapılacağı ve unsurları tam olgunlaşmamış bir halde. Bu itibarla, büyük vaatlerle büyük beklentiler oluşturan program, sanki aceleye gelmiş, üzerinde tam çalışılmamış bir görüntü arz ediyor.

4. Son olarak, programda rol-model olarak görülen ve takdim edilen şahıslar, klasik öğretiler yerine, farklı bir bakış açısıyla sunulmalıdır. Çünkü insanlar zatı için değil taşıdıkları sıfat ve özellikler sebebiyle sevilir ya da sevilmezler. Değer odaklı bir yaklaşımla, rol-model olarak takdim edilen şahısların, doğruluk, cesaret, metanet, fedakarlık, yardımseverlik, sağlıklı yaşam tercihi gibi vasıfları gerçek hayat öyküleri ile ön plana çıkarılarak, gençlerin, hangi vasfı niçin örnek almaları gerektiği üzerinde önemle durulmalıdır, dedi.

5. Prof. Dr. A. Halim Ulaş, "özetle, yüzyılın pedagojik bir yanlışı olan karma eğitimden demokratik eğitime geçişten tutun, edepli, ahlaklı, faziletli, bilgili, tecrübeli, imanlı, çalışkan, girişimci, sorgulayan, bir nesil yetiştirmeye kadar, toplumun önemli bir kesiminin sizlerden büyük beklentileri var. Bu beklentileri karşılayacak, cesur adımlar atmak, sizleri tarih önünde en şerefli bir makama yükseltecek ve bu millet sizlere minnettar kalacaktır. dedi. Habervakti.com olarak biz de müfredat çalışmalarını yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Kaynak: HaberVakti, 18.04.2024 


Erdoğan’dan Bulgaristan'a 'geçmiş olsun' mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan'da çıkan yangınlar dolayısıyla, Bulgar halkı için geçmiş olsun mesajı paylaştı.

Erdoğan'ın KKTC ziyareti, Yunan medyasını çıldırttı

Kıbrıs'ta katliama uğrayan Türklerin kurtarılması amacıyla gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü, özel bir törenle anıldı.

Başkan Erdoğan'a alçak sözler!

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik alçak açıklamalarda bulunan İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'la ilgili açıklama yaptı.

İSİYAD Ersin Tatar'ı ziyaret etti

İSİYAD Heyetinden KKTC Cumhurbaşkanı Ersin TATAR’A Ziyaret

İRAN TİCARET ODASI’NDAN DERSANKOP’A ZİYARET

.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar yolcusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Aralık Pazartesi günü iki günlük ziyaret için Katar'a gidecek. Erdoğan'ın temaslarında en önemli başlıklardan biri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları olacak.

ABU DHABİ’DE GLOBAL MEDİA KONGRESİ

Birleşik Arap Emirlikleri başkenti Abu Dhabi de Global Media Kongresi gerçekleşti,

Çanakkale'de deprem!

AFAD'dan alınan bilgiye göre Çanakkale Ezine'de 4,7 büyüklüğündeki deprem meydana geldi.

Niğde'de köpekler kadına saldırdı

Niğde'de başıboş iki köpeğin saldırısına uğrayan 54 yaşındaki kadın dakikalarca köpeklerden kurtulma mücadelesi verdi. Güvenlik kameralarına da yansıyan olayda, kadının imdadına çevredeki vatandaşlar yetişti.

Sıcak hava depresyonu tetikliyor

Havanın güneşli veya kapalı olması psikolojiyi etkiliyor. Sıcak havaların; isteksizlik, aşırı yorgunluk hissi, tahammülsüzlük veya çabuk öfkelenme gibi problemlere sebep olabiliyor

Göz yorgunluğu göz sağlığınızı olumsuz etkiliyor!

Nev Bandırma Göz Hastalıkları Bölümü’nden Op. Dr. Duygu Kunak Mart, göz yorgunluğuna nelerin sebep olduğu, belirtileri ve nasıl tedavi edildiği hakkında açıklamalarda bulundu.

Yıldırım'dan Srebrenitsa Soykırımı fotoğraf sergisi

Yıldırım Belediyesi, Sırp ordusu tarafından 29 yıl önce Srebrenitsa'da katledilen binlerce Boşnak sivili anmak adına fotoğraf sergisi düzenledi.

Battal: Kaybedecek bir dakikamız bile yok

Geçmişin mirasıyla geleceğin Battalgazi’sini oluşturacaklarını söyleyen Belediye Başkan Bayram Taşkın, ‘Kaybedecek bir dakikamız bile yok’ dedi.

Marmara Denizi açıklarında uçan balık yakalandı

Marmara Denizi Adalar açıklarında balıkçılar tarafından uçak balık yakalandı. Marmara Denizinde uçan balıkların bulunmadığını belirten Balıkçı Kenan havaların ısınması ile birlikte farklı tür balıkların gelmeye başladığını söyledİ

16 ilde 73 FETÖ'cüye Kıskaç!

İçişleri Bakanlığı, son 4 gündür 16 ilde FETÖ’ye yönelik son süren 'Kıskaç-23' operasyonlarında 73 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Mevzuata aykırı çakar lamba cezası!

Edirne'nin Keşan ilçesi Mecidiye Köyü'nda jandarma trafik ekiplerinin yaptığı kontrolde mevzuata aykırı çakar lamba kullanan bir araca ceza yazıldı.

Metina'da 4 terörist etkisiz!

Irak’ın kuzeyindeki Metina bölgesinde tespit ettiği 4 PKK’lı teröristi etkisiz hâle getirdi.

Büyükçekmece Emniyet Müdürünü Ziyaret Ettik

Türkiye Yerel Basın Birliği, Yönetim Kurulu ve Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ziyaretlerini sürdürüyor.

Türkiye'de örnek olacak bir projeye imza atıldı

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile AKSAÇLILAR Derneği arasında örnek proje protokolü imzalandı.

Kapıkule'de 18 kilo eroin ele geçirildi

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ve Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Kapıkule Gümrük sahasında yürüttükleri ortak operasyonda 18 kilo 480 gram eroin ele geçirdi.

MSB: Son bir haftada 43 terörist etkisiz

Terörle mücadeleyi sürdüren Milli Savunma Bakanlığı, son bir haftada 43 teröristi etkisiz hale getirirken, hudutlardaki mücadelede ise yasadışı yollarla sınırı geçmeye çalışan 3 bin 133 kişinin 4 ayda yakalandığını duyurdu.

“İzmir Turizm’de yerinde sayıyor”

Etik Yönetim Kurulu üyesi ve Destination İzmir Başkanı Bülent Tercan, “İzmir Turizm’de yerinde sayıyor” dedi.

GÜRKAN: ACILARI YÜREĞİMİZE GÖMDÜK MALATYA’YI GELECEĞE TAŞIYORUZ

.

Prof. Mevlüt Özben’e nezaket ziyareti

Erzurum Palan Otel Turizm Koordinatörü ve Palan Belek Genel Müd. Yrd. Ali Güney’den Yafa Direktörü Prof. Mevlüt Özben’e nezaket ziyareti.

Turizmin yol haritası belirleniyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘Turizm Master Planı Arama Konferansı’nda yaptığı konuşmada “Samsun turizm Türkiye’nin en önemli turizm potansiyeline sahip kentlerinden birisi. Samsun bölgenin merkezi. Bölgeye ait tüm özellikler bu şehi

Foça’ya Turizmden Anlayan Acar Başkan Lazım

Yerel seçimlere az bir süre kala belediye başkan adaylığı için dillendirilen Foça sevdalısı Taner Acar ”Turizm’dej anlayan başkan lazım” dedi.

İzmit Eseler Camii ibadete açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla yapımı tamamlanan, Selçuklu ve Osmanlı mimari özelliğinin yansıtıldığı İzmit Eseler Camii, estetik görüntüsüyle vatandaşların beğenisini kazandı

Edirne’de 93 adet sikke ele geçirildi

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında yaptıkları operasyonda 93 adet tarihi sikke, 1 adet dedektör ve 1 adet deri üzerine yazılı ferman ele geçirdi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Çağırgan Veli'yi Anma Etkinliği büyük ilgi gördü

Anadolu’nun Türkleşmesine ve İslamlaşmasına büyük katkılarda bulunan Horasan alimi Es-Seyyid İsmail Hakkı Çağırgan Veli, Giresun’un Alucra Fevzi Çakmak Köyü’nde düzenlenen 8. Geleneksel Anma Etkinliği ile anıldı.

"12 Savaşcı" sinema filminin çekimleri başladı

Ünlü Holywood yıldızları Tom So , Afif Ben Bendra , Tomas Szomju , Ronn Moss "12 Savaşcı" sinema filminin çekimlerine başladılar.

IFA PARİS İSTANBUL KAMPÜSÜ 2024 MEZUNLAR DEFİLESİ BÜYÜLEDi

IFA PARIS İstanbul ve Paris Kampüsü mezunlarının özgün tasarımları moda tutkunlarıyla buluştu

Tarihi köprü sanatın merkezi olmaya devam ediyor

Dünyanın ilk çarşılı köprüsü olan Irgandı Köprüsü, Bursa’nın sanat çevrelerini buluşturmaya devam ediyor.

8. ANADOLU MEDYA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Yazarımız Nesibe Tükel'inde katıldığı Anadolu Yayıncılar Federasyonu tarafından bu yıl 8.’si düzenlenen Anadolu Medya Ödülleri gerçekleşen tören ile sahiplerini buldu.

" Hemşehrileri Başkan Güner'i yalnız bırakmadı"

Ankara'da ki Malatya dernekler federasyonu Çankaya belediye başkanı Hüseyin Can Güner'i ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundular.

Muhteşemses’ten bomba arabesk

İpsalalı sanatçı Mustafa Muhteşemses’ten yeni tekli SİNGLE “Allah kahretsin seni” ile çok yakında Tüm dijital platformlarda sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Kalbi tehdit eden 4 yanlışa dikkat!

Aşırı sıcakların ve nemin adeta nefes aldırmadığı yaz günlerinde özellikle kalp hastalarının çok daha dikkatli olması gerekiyor. Uzmanlar, kalbi tetikleyen 4 duruma dikkati çekti.

Ayak ülserinde antibiyotikler işe yaramayınca ortaçağ tedavisini denediler

Modern dönem antibiyotikleri, 46 yaşındaki şeker hastası adamın ayağındaki yarayı iyileştirmeye çözüm olmayınca, tedavide kurtçuklar, bal ve insan plasentası kullanıldı.

KARYA FARMA HBX-ARGE İĞLEK SÜTÜ İLE YEPYENİ BULUŞLARA İMZA ATTI

İğlek sütü molekülleri sentezlendi çıkan sonuçlar şaşırttı

HBX AR-GE Buğday çimi projesi sonuçları şaşırttı

Aydın’da yaklaşık 20 yıldır doğal endemik bitkiler üzerinde çalışmalarını sürdüren Karya Farma HBX AR-GE (BAP) Bilimsel Araştırmalar Projeleri Merkezi son çalışmasını taze buğday çimi üzerinde gerçekleştirdi. Y

Halk sağlığını tehdit eden yoğurtlar imha edildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Denetim ekipleri, kaçak yoğurt üretimi yapılan tesisi mühürleyerek yoğurtları imha etti.

Otizm Dosyasını Açıyoruz.

.

İş İnsanı Sakin Aruk'tan Böbrek Vakfı'na Destek

.

Başakşehirliler keyifli bir ramazan geçiriyor

Başakşehir’de, on bir ayın sultanı ramazan dolu dolu yaşanıyor. 5 noktada devam eden ramazan etkinliklerine yediden yetmişe tüm Başakşehirliler yoğun ilgi gösteriyor.

Kartoğlu’ndan gençlere siyaset tavsiyeleri

.

Müjde! Tatarcık-Boğazköy Viyadüğü açıldı

.

Başakşehir Müftüsü Abdurahman Şenoğlu'na ziyaret

Müftülüğü ziyarete gelen misafirler “Müftümüz Abdurrahman Şenoğlu'na misafirperverliğinden dolayı, bizlere göstermiş olduğu samimi yaklaşımından, ikramlarından dolayı çok teşekkür ederiz” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

En Yakın Ciğerci: Lezzetin Adresi

Ciğerhane restoranlarının vazgeçilmez lezzetleriyle buluşacağınız evinize en yakın, şubeleriyle İstanbul'un farklı noktalarında sizleri ağırlıyor.

Başakşehir'de Kahveye %50 İndirim, Sıfır Atığa %100 Destek

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bardağıyla gelen Başakşehirlilerin içeceklerini yüzde 50 indirimli alacağını, ilçede ikamet eden üniversite öğrencilerine ise ismine özel kupa bardak hediye edileceğini söyledi.

“Başakşehir bir marka”

Gençlere yönelik yatırımların dikkat çekici olduğunun altını çizen Bakan Bak, “Başakşehir’de yapılan tesislerden dolayı çok memnunuz. Bizim açımızdan Başakşehir bir marka. Teknolojide devasa yatırımlar yapılıyor.

Çocuklar yaz tatilinde yüzme öğreniyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Şehzadeler Belediyesi işbirliği ile 6-13 yaş arası çocuklara hizmet vermeye başlayan, portatif yüzme havuzları büyük ilgi görüyor. Havuzlarda çocuklara eğitmenler ücretsiz yüzme kursları veriyor

Van’da işçiler SMS’le işten çıkarıldı

Van’da SMS’le işten çıkarılan belediye işçileri: ‘Davalarımızı kazanıyoruz’

18. Uluslararası Halk Dansları Festivali coşkusu başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi 18. Uluslararası Halk Dansları Festivali kortej ile başladı. Denizlililerin dansa doyacağı festivale 12 ülkeden 392 dansçı katılıyor.

DÜNYA DEMOKRASİ TARİHİ YENİDEN YAZILDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 8'inci yıl dönümünde FETÖ terör örgütünün hain darbe girişimini unutmadık diyen Balcı, “15 Temmuz hain darbe girişimini unutmadık ve asla unutturmayacağız. Şehitlerimizin ruhu için.

Odunpazarı’nda spora büyük ilgi

Odunpazarı Belediyesi, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için parklarda spor etkinlikleri düzenliyor. Kadınlara yönelik step ve aerobik branşlarında düzenlenen spor etkinlikleri, büyük ilgi görüyor.

Tokat Belediyesi'nde fazla mesaiye ayar!

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, fazla mesainin önüne geçerek aylık 6 Milyon TL’ye yakın para belediyenin kasasında kalmasını sağladıklarını kaydetti.

Başkan Çalık Asfalt Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Kavaklı Mahallesi’nde Gerçekleştirilen Çalışmaları Yerinde İnceledi Ve Yetkililerden Bilgi Aldı.

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16

YAZARLAR