• BIST 100

  11064,85%0,37
 • DOLAR

  33,03% 0,65
 • EURO

  35,95% 0,40
 • GRAM ALTIN

  2559,28% 0,40
 • Ç. ALTIN

  4095,92% 0,61

RAVZA ZEYBEK


Amerikan Rüyası Bitti

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…


11-‘’ Onlara  yeryüzünde bozgunculuk yapamayın, denildiğinde biz sadece ıslah edicileriz, derler.’’
12-‘’Dikkat edin onlar gerçekten bozguncuların ta kendileridir. Fakat bunun farkında değildirler.’’ (Bakara 11-12 Ayetler)
Amerika ‘da Norman G. Finkelstein “Holokost Endüstrisi” kitabıyla dünya çapında büyük yankı uyandıran Yahudi bir akademisyen. Senelerce yaptığı tüm konuşmalarında  konferanslarında ;
...''yabancılara karşı soykırım kartını oynamaktan hiç hoşlanmıyorum'' diyerek, bahsi geçen acıları bilmediği, tuzu kuru olduğu idda edilince de babasının ve annesinin Nazi kamplarına gönderildiğini en üst perdeden söyleyen biridir. Kısacası bütün acıları yaşamasına rağmen itiraz ediyor olup bitenlere…Hayır, sakın!
‘’Sakın acılarımızı istismar etmeye kalkmayın, diyor gittiği her yerde. Kurumlardan,  çevrelerden dışlanıyor. Kendisini dinlemeye gelenlerin bir kısmı “ yine hakkımızda ne söyleyecek ” diyen kızgın Yahudiler ise, bir kısmı da kendisini öldürmek isteyecek kadar nefret dolu insanlar oluyor. Yanında bulduğu azınlık ile birlikte bir bakmışsınız sıradışı eylemleriyle İsrail’in Filistinlilere yaptıklarını ana yolun ortasına uzanarak protesto ediyorlar, bir bakıyorsunuz gözaltında...
Bunlar özgürlükler ülkesi Amerika da 7 Ekim’den önce de İsrail’in Filistin’e yaptığı zulmü anlatmak için yapılan çabalardan bazılarıydı. 7 Ekim öyle bir milat oldu ki yazılı ve görsel basını sosyal medyayı tekelinde bulunduran Yahudi lobisinin tüm maskesini Gazze savaşı düşürmüş oldu.
Sinema sektörünün en büyük paylarını alan bu lobinin Amerika’nın tam bir özgürlükler ülkesi olduğu yalanına önce kendi halkını  ve tüm dünyayı inandırmak için senaryolar yazılırken tüm halk kahramanları Amerikan vatandaşı veya Amerikan askeri olurken, en büyük trajedileri Yahudiler yaşamış gibi lanse edilirken Amerika eşitliklerin ve özgürlüklerin ülkesi olmaya devem etti. Ta ki 7 Ekim’e kadar. Sonrası dünyanın gözü bir anda açılmaya başlandı.
11Eylül saldırılarının sebepleri ve gerçekleri dahi bu süreçte tekrar gündeme geldi. Irak Suriye  Afganistan’a yapılan saldırıların kılıfı 11 Eylül’ de atılmış olduğunu anlayan Amerikalılar Gazze savaşını daha iyi okumaya başladılar. Halkın Gazze halkına ve Filistinlilere verdikleri destek her geçen gün büyürken en büyük korkuları Üniversite yönetimlerinin ve öğrencilerinin Gazze’ye destek vermeleri bardağı taşıran son damla oldu. Özgürlükler ülkesi olan Amerika haklı bir şekilde protesto ettikleri İsrail ve yandaşı olan Amerikan hükümeti  tarafından çok sert müdahalelere maruz kaldılar.
 Tabi bu müdahale insanların bunca zaman bir yalanın içinde olduklarını ve bundan önce Filistin’i savunan Norman G. Finkelstein gibi insanların haklılıklarını bir kez daha meydana çıkarmış oldu. Her alanda sinemasıyla, sosyal medyayla haber kaynaklarıyla  sunulan  Amerikan rüyasının bir yalandan ibaret olduğunu kendi halkı da anlamış oldu.
 Neden böyle oluyor? Diye soruyorlar kendilerine. Neden hep Müslümanlara zulüm?
Şimdi ise Müslümanları destekleyenlere de zulüm var! Onca şehitlerin kanları binlerce hidayete ve uyanışa vesile oldu. Zalimin zulmü ve yalanlar ülkesinin maskesinin düşmesine halkının gözlerinin açılmasına vesile olmuştur.
Hakikat farklı ağızlardan çıksa da  sonunda vahdete varır. Hakka uzanan bir yol olur. Filistin’de ki zulüm Amerikan halkının kendi bağımsızlığını kazanması için bir vesile oluyor. Sadece Amerkan halkının değil tüm dünyaya yalan bir kahraman olan batıl düzeni ve  dünyayı yalana boğan medyanın iki yüzlülüğünü yüzlerine vurdu. Millet olarak en acısı da destek verdiğin devletinin bu zulümde payının olmasının üzüntüsü olsa gerek. Batı şimdi bu savaşı veriyor. Görünen o ki  halk kazanacak ve büyük bir uyanış başlayacak hatta önünü alamayacakları bu zülmü yaptıklarına pişman edercesine bir pişmanlık yaşayacakları aşikar
Ravza Zeybek.

Yazarın Diğer Yazıları


31.9° / 23.8°

YAZARLAR