SAVAŞ YILMAZ


Menemen Belediyesi Ve Aydın Pehlivan'ın Müthiş Hizmetleri

Hangi ideolojiden olursanız olun, hangi partiyi tutarsanız tutun ve hangi görüşü savunursanız savunun ama yiğidin hakkını vermek, yiğitliktendir. Hizmetse hizmet, samimiyetse samimiyet, projeyse proje, halka bazen ağabey, bazen dost ve bazen de kardeş gibi olur Aydın Pehlivan. Menemen Belediyesi üç yıl öncesine kadar çöplükten geçilmez, yollar çukur yuvasına dönmüş, sokak ve cadde aydınlatmaları ise halk tabiriyle Allah’a havaleydi!


   İzmir'de öyle bir ilçe oluşturdu ki kapalı pazar alanlarından tutun da sosyal - kültür binalarına, yollardan tutun da aydınlatmalara kadar, parklardan tutun da sosyal çevre düzenlemesine kadar resmen cennetten bir şehir dizayn etti. Yaptıkları yapacaklarının teminatı gibi şimdiden yeni projeler ve kazanması durumunda neler yapacağını anlatıyor, yorulmadan ve usanmadan. Halka yakın olması, halkın da onun hizmetlerini görüp ona teveccüh göstermesiyle Menemen Belediyesi adeta mutlu bir aile yuva haline dönüşmüş durumda.
  İlçenin bütün sorunlarını halletmek üzere bu kısa süre içerisinde, bunun en büyük sebebi ise doğduğu büyüdüğü memleketine aşık biri, problemlerin kaynağını biliyor olması. Tabii ki halk bu yapılan çalışmaları görüyor ve sonuna kadar destek veriyor, bunun en büyük nedeni ise parti ve görüş fark etmeksizin herkese kucak açıyor olması. Hangi ilçe sakininin ağzını açsanız Aydın Pehlivan diyor çünkü yapılan hizmeti görüp ona oy vermemek vicdansızlık olarak değerlendiriliyor şu an Menemen’de. Gerçekten gelip görmek lazım, yeni projeleri ise yaptıkları kadar değerli ve belki de daha değerli olacak kanaatimce. 
  A partisi olur, B partisi olur ayrım yok Menemen'de, yıllarca hizmet görmemiş, yıllardır bir çivi çakılmamış ilçeyi Türkiye’nin sayılı ilçeleri arasına koydu. Gençlere iş konusunu da kulak arkası yapmadı ve açılan fabrikalar, iş kollarıyla birlikte neredeyse her evden bir genç şu an Aydın Pehlivan sayesinde evine ekmek götürüyor. Menemen ilçesinin bir sakini olarak yaptıkları hizmete şapka çıkarıyorum, kutluyorum ama yetmez diyorum çünkü Menemen daha iyisini hak ediyor. 
  En yakın mahalleden, en uzak mahalleye kadar herkese gönüllü hizmet ilkesiyle yürüyor Aydın Pehlivan. Durmadan, yorulmadan çalışıyor ve bu çalışmasının karşılığını ise muhtemelen seçimlerde büyük bir başarı oranı ile alacak, en önemlisi ise güler yüzlü olması, halkla sohbet edip dertlerini dinlemesi ile halk, Pehlivan arasında kuvvetli bir bağ oluşmuştur durumda. Başarının ve özverinin hakkını teslim etmek lazım, Aydın Pehlivan sadece Menemen için değil İzmir için bir şans aslında çünkü Pehlivan'ı örnek alan belediyeler ve gıpta ile bakan başka ilçe sakinleri oluştu, şimdiden bu kadar konuşuluyor olması da kendisinin büyük başarısı olarak. Hizmetlerinin devamını diliyoruz, kendisine başarılar.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Cumartesi 20.8 ° / 11.8 °
Pazar 20.3 ° / 12.3 °
Pazartesi 20.8 ° / 13.9 °