GÜNDEM (İGFA) - |

RTÜKʹten, Halk TV ve Habertürkʹe para cezası

 

RTÜKʹten, Halk TV ve Habertürkʹe para cezası

İzleme uzmanlarının hazırladığı raporları gündemine alan Üst Kurul, ağırlıklı olarak haber programları ve dizi filmler hakkında hazırlanan raporları görüşerek karara bağladı. Üst kurul, ʹBahçeliʹye aşı yapan hemşire dövüldüʹ şeklindeki mizahi haberin gerçekmiş gibi yayınlandığı ʹÖzlem Gürses ile 20. Saatʹ isimli programa ilişkin raporu da değerlendirdi.
İzleme uzmanlarının hazırladığı raporları gündemine alan Üst Kurul, ağırlıklı olarak haber programları ve dizi filmler hakkında hazırlanan raporları görüşerek karara bağladı. Üst kurul, ʹBahçeliʹye aşı yapan hemşire dövüldüʹ şeklindeki mizahi haberin gerçekmiş gibi yayınlandığı ʹÖzlem Gürses ile 20. Saatʹ isimli programa ilişkin raporu da değerlendirdi. RTÜK, soruşturulması basın meslek ilkeleri çerçevesinde mümkün olan bir haberi doğruluğundan emin olmadan yayınlayan Halk TVʹye yasa gereği idari para cezası yaptırımı uyguladı. RTÜK’ten CHPʹli Sağlarʹın başörtülü hakimlere yönelik sözleri nedeniyle Halk TVʹye ceza RTÜKʹten Halk TVʹye ceza: Darbe çığırtkanlığı yapan Kaftancıoğluʹnun sicili kabarık Türk polisine hakaret ettiÜst Kurul Halk TVʹye ayrıca ʹKayda Geçsinʹ programında herhangi bir kanıt, bulgu ya da belgeye dayandırılmadan sarf edilen ʹTürk polisi Türk öğrencisine aynı millettenmiş gibi davranmıyor, düşmanmış gibi davranıyor. Bu memlekette bu vatandaşlara böyle muamele yapılıyorsa o zaman şunun adını koymak gerekir: Türk Polis Teşkilatı bir siyasi partiye lüzumundan fazla sempati beslemekte… Bu hâliyle iktidar partisine muhalif davranan çocukların, gençlerin dolayısıyla lüzumundan fazla sert bir tepkiyle karşılaşıldığının farkındayımʹ şeklindeki ifadeler nedeniyle de ceza verdi.  RTÜKʹten Halk Tvʹye 5 kez yayın durdurma cezası: HDPʹli Ahmet Şık Türkiyeʹyi işgalci olarak göstermişti Yasadaki ʹkişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde ifadeler içeremezʹ hükmünün ihlali nedeniyle kanal hakkında idari para cezasına hükmedildi. RTÜK Başkanı Şahinʹden CHPʹli Özelʹe cevap ʹMilitanʹ ifadesi nedeniyle ceza RTÜK, Habertürk TV’te yayınlanan ʹEnine Boyunaʹ programında bir konuk tarafından sarf edilen ʹVali militan, kaymakam militan, yargıçlar militanʹ şeklindeki sözlerin de kişi ve kurumları zedeleyecek nitelikte olduğu kanaatine vardı. Yayının kamusal sorumluluk anlayışı ile bağdaşmadığına hükmeden Üst Kurul, yayının yasada yer alan ʹKişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde ifadeler içeremezʹ hükmünü ihlal etmesi nedeniyle kanala idari para cezası verilmesine karar verdi.  
İzleme uzmanlarının hazırladığı raporları gündemine alan Üst Kurul, ağırlıklı olarak haber programları ve dizi filmler hakkında hazırlanan raporları görüşerek karara bağladı. Üst kurul, ʹBahçeliʹye aşı yapan hemşire dövüldüʹ şeklindeki mizahi haberin gerçekmiş gibi yayınlandığı ʹÖzlem Gürses ile 20. Saatʹ isimli programa ilişkin raporu da değerlendirdi.

İzleme uzmanlarının hazırladığı raporları gündemine alan Üst Kurul, ağırlıklı olarak haber programları ve dizi filmler hakkında hazırlanan raporları görüşerek karara bağladı. Üst kurul, ʹBahçeliʹye aşı yapan hemşire dövüldüʹ şeklindeki mizahi haberin gerçekmiş gibi yayınlandığı ʹÖzlem Gürses ile 20. Saatʹ isimli programa ilişkin raporu da değerlendirdi. RTÜK, soruşturulması basın meslek ilkeleri çerçevesinde mümkün olan bir haberi doğruluğundan emin olmadan yayınlayan Halk TVʹye yasa gereği idari para cezası yaptırımı uyguladı.

RTÜK’ten CHPʹli Sağlarʹın başörtülü hakimlere yönelik sözleri nedeniyle Halk TVʹye ceza

RTÜKʹten Halk TVʹye ceza: Darbe çığırtkanlığı yapan Kaftancıoğluʹnun sicili kabarık Türk polisine hakaret ettiÜst Kurul Halk TVʹye ayrıca ʹKayda Geçsinʹ programında herhangi bir kanıt, bulgu ya da belgeye dayandırılmadan sarf edilen ʹTürk polisi Türk öğrencisine aynı millettenmiş gibi davranmıyor, düşmanmış gibi davranıyor. Bu memlekette bu vatandaşlara böyle muamele yapılıyorsa o zaman şunun adını koymak gerekir: Türk Polis Teşkilatı bir siyasi partiye lüzumundan fazla sempati beslemekte… Bu hâliyle iktidar partisine muhalif davranan çocukların, gençlerin dolayısıyla lüzumundan fazla sert bir tepkiyle karşılaşıldığının farkındayımʹ şeklindeki ifadeler nedeniyle de ceza verdi. 

RTÜKʹten Halk Tvʹye 5 kez yayın durdurma cezası: HDPʹli Ahmet Şık Türkiyeʹyi işgalci olarak göstermişti Yasadaki ʹkişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde ifadeler içeremezʹ hükmünün ihlali nedeniyle kanal hakkında idari para cezasına hükmedildi.

RTÜK Başkanı Şahinʹden CHPʹli Özelʹe cevap ʹMilitanʹ ifadesi nedeniyle ceza

RTÜK, Habertürk TV’te yayınlanan ʹEnine Boyunaʹ programında bir konuk tarafından sarf edilen ʹVali militan, kaymakam militan, yargıçlar militanʹ şeklindeki sözlerin de kişi ve kurumları zedeleyecek nitelikte olduğu kanaatine vardı. Yayının kamusal sorumluluk anlayışı ile bağdaşmadığına hükmeden Üst Kurul, yayının yasada yer alan ʹKişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde ifadeler içeremezʹ hükmünü ihlal etmesi nedeniyle kanala idari para cezası verilmesine karar verdi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve medya90.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.